
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opatowie informuje o konieczności zgłaszania aktualizacji zakresu prowadzonej działalności przez podmioty sektora paszowego, w tym rolników zajmujących się uprawą roli lub chowem/hodowlą zwierząt.
KAŻDE GOSPODARSTWO WPROWADZAJĄCE NA RYNEK PRODUKTY POCHODZENIA ROŚLINNEGO LUB ZWIERZĘTA JEST PODMIOTEM DZIAŁAJĄCYM NA RYNKU PASZ I MUSI ZNAJDOWAĆ SIĘ W REJESTRZE POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII.
Rozporządzenie (WE) nr 183/2005 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 stycznia 2005 r. ustanawiające wymagania dotyczące higieny pasz (Dz. U. z 2005 r., L 35)
Art. 5 ust. 6 „Podmioty działające na rynku pasz oraz rolnicy zaopatrują się w pasze oraz stosują pasze pochodzące wyłącznie z zakładów zarejestrowanych oraz/lub zatwierdzonych zgodnie z niniejszym rozporządzeniem”
Art. 11 „Podmioty działające na rynku pasz nie mogą prowadzić działalności, jeżeli:
Rejestracja i numer paszowy nadawany jest po przedłożeniu w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Opatowie, ul. Partyzantów 48, 27-500 Opatów, zgłoszenia do Powiatowego Lekarza Weterynarii podmiotu działającego na rynku pasz zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 183/2005 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 stycznia 2005 r.
Po każdej zmianie zakresu prowadzenia działalności na rynku pasz oraz po każdej zmianie właściciela gospodarstwa dotychczasowy właściciel podmiotu/gospodarstwa powinien złożyć wniosek do PLW Opatowie o wykreślenie z rejestru paszowego.
Kto powinien zarejestrować swoją działalność jako podmiot działający na rynku pasz i otrzymać numer paszowy?
Wnioski o wydanie numeru paszowego lub o wykreślenie z rejestru paszowego należy składać w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Opatowie w godzinach pracy urzędu.
JAK UZYSKAĆ INFORMACJĘ O TYM CZY PODMIOT ZNAJDUJE SIĘ W REJESTRZE POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII I CZY POSIADA JUŻ WETERYNARYJNY NUMER IDENTYFIKACYJNY?
Aby sprawdzić, czy dany podmiot działający na rynku pasz znajduje się w rejestrze powiatowego lekarza weterynarii należy poczynić następujące kroki:
Wytyczne dla gospodarstw utrzymujących parzystokopytne zwierzęta gospodarskie PRAKTYCZNY PRZEWODNIK BIOASEKURACJI – wersja pdf Więcej artykułów
Wspólne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Głównego Lekarza Weterynarii, Dyrektora Instytutu Medycyny Pracy i Dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego na temat działań, których celem
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opatowie udostępnia ulotkę dotyczącą choroby zwierząt parzystokopytnych – Pryszczycy Więcej artykułów